Tegenwoordig draait alles ten huize Kelly & Stefan rond bouwen, verhuizen, Later, een eigen Huis en aanverwant huisje-boompje-tuintje-gedoe. Zo ook ten huize Sofie en haar verloofde. Tegelijkertijd ben ik al stilaan afscheid aan het nemen van mijn Viking en Nina. Dit jaar verdwijnen ze wellicht in kartonnen dozen. Voor onbekende, maar wellicht lange duur. Nu is dus het moment om nog zo veel mogelijk naaisels te maken.
Ik maakte nog eens een kussentje voor de eigen kussentjescollectie. Vrolijk geel, geometrisch perfect en met een streepje grijs, simpel maar oh zo schoon.
Daarna volgden 3 kussens op vraag van Sofie. De stoffen, paspel en ritsen kocht ze zelf, de compositie mocht ik zelf samenstellen, zolang het maar ongeveer een compositie was zoals bij mijn vorige kussens. En dus componeerde ik. Niet rechtstreeks met de stoffen zoals bij mijn eigen gemaakt-uit-stofresten-kussens, wel met Pixelmator (het goedkopere en eenvoudigere broertje van Photoshop).
De uiteindelijke kussens verschilden uiteraard een beetje van bovenstaande composities. Zo centimeterprecies was mijn voorbereidend werk natuurlijk niet. Daardoor kon ik ook nog een beetje puzzelen (jiha!). Ik content, Sofie content, wijle allemaal content.
Werkwijze: ongeveer volgens Oons tutorial
Stof van mijn kussentje: Trident Daffodil (medium-weight canvas) van Cloud 9, gekocht bij Georgette
Stoffen van Sofies kussens: De Stoffenkamer
Dat moetiefje van dat eerste kussen: zo schoon!
Stuk voor stuk erg mooi!
Tof joh, helemaal af die kussens.
bij ons duurde dat precies toch langer, voor dat dat nieuwe huis was aangekleed 😉 Ze zijn prachtig!
Zo tof zeg! Da's het betere puzzelwerk. 🙂
Ziet er leuk uit.
Voor in ons 'nieuw' (lees kringloopwinkel) salon ben ik ook nog op zoek naar leuke stofjes om kussens te maken. Want zo zonder is het maar saai.
Wat gebruik jij als kussenvulling? Een kussen of van die knuffelvulling?
Een bestaand kussen, dat werkt gemakkelijker, vind ik 🙂
Dank zij jouw post de nodige inspiratie gevonden en de nodige tips. Met dit dan als het uiteindelijke resultaat: http://lamour-et-lavie-de-rose.blogspot.be/2014/01/kussentjes.html
Dank u wel!
Prachtig dat gele kussen. Dat stofje…smelt…
Mooi gemaakt, stuk voor stuk.
Die Trident is toch zo schoon hé!
*blij* *BLIJ*
(nu alleen nog een jaartje wachten voor ze in onze 'nieuwe' zetel mogen liggen!)
zal toch ook ooit es moeten beginnen aan deftige kussens denk ik…
Uw eigenste exemplaar vind ik persoonlijk het mooiste !
Ik ook! Ha, gelukkig maar he 😉
Oh, ik wil eigenlijk een foto van uwe zetel in zijn geheel, die ziet er schoon uit!
Maar de vloer eronder is keilelijk, dus ge zult het hiermee moeten doen 😉
Wat mooi zeg, die kussentjes! Hele mooie stof ook!
Leuke blog heb je 🙂
Dat heb jij fantastisch mooi gedaan! Van waar komt het stofje van het eerste kussen?
Georgette!
Heel mooie kussentjes! Wat gaaf dat geometrische printje. 🙂